12.01.2025      146      0
 

Глаукома та Бризотон, Біматопрост, Травінор, Дорзопт плюс, Монопрост і Азопт — гроші на вітер


Зрозуміло — що усі ці препарати, то мої призначення від знахарів, яких ви помилково вважаєте лікарями. Я теж вважав лікарями. Зараз розумію — знахарі. Та й ті, не дуже добрі. Вони вважали, що глаукома — то їм під силу. Я теж так вважав. Виявилось, на жаль, що глаукома невиліковна. Можна тільки призупинити її.
Нижче публікую витяги з призначень тих препаратів, якими знахарі пробували лікувати мене. Бо лікуванням то ніяк не назвеш. Що таке лікування глаукоми у 2025 році — читаємо за посиланням. Там все написано колективом Лікарів. Та врешті решт: не довіряймо знахарям та чаклунам.
Нижче — перелік використаних знахарями препаратів, якими вони нібито лікували глаукому, а частіше за все — псували мій зір. Читаємо далі! :)

1) Бризотон.
Дві діючі речовини:
Бринзоламід.
Тимололу малеат.
Тимолол − це неселективний блокатор β-адренергічних рецепторів. Тобто цей препарат мені так лупанув по серцю, що воно стало боліти щоденно. Звісно, що молоденький такий знахарьок (Київська міська клінічна офтальмологічна лікарня «Центр мікрохірургії ока», проспект Любомира Гузара) підвищений тиск правого ока виявив, але про таку чи іншу побочку не попереджав. Процитую з офіційної інструкції про Бризотон: «Досліджень очних крапель Бризотон® щодо їх взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводили».

2) Біматопрост-Фарматен.
Діюча речовина: Біматопрост.
Біматопрост є сильнодіючим засобом, що знижує ВОТ. Він належить до синтетичних простамідів і структурно споріднений до простагландину F2α (PGF2α) та не впливає ні на жоден з відомих типів рецепторів простагландину. Біматопрост вибірково імітує дію нещодавно винайдених біосинтетичних речовин, так званих простамідів. Однак структура рецептора простамідів ще не встановлена.
Застереження:
— До початку лікування пацієнтів слід поінформувати про простагландин-асоційовані періорбітопатії, можливий ріст вій, потемніння шкіри повік та посилення пігментації райдужки очей, оскільки такі ефекти спостерігаються під час лікування біматопростом.
— У дослідженнях лікування пацієнтів із глаукомою або очною гіпертензією очними краплями біматопросту у дозуванні 0,3 мг/мл було показано, що застосування більше 1 дози біматопросту на добу може зменшити ефект зниження ВОТ. Пацієнти, які застосовують біматопрост разом з іншими аналогами простагландинів, повинні перебувати під медичним наглядом для виявлення змін ВОТ.

3) Травінор.
Діюча речовина: травопрост;
Травопрост, аналог F2a простагландину, є його повним селективним агоністом, який має високий ступінь спорідненості з FP рецепторами простагландину, він знижує внутрішньоочний тиск, збільшуючи відтік внутрішньоочної рідини по трабекулярній сітці та увеосклеральним шляхом. Зниження внутрішньоочного тиску у людини розпочинається приблизно через 2 години після застосування препарату, а максимальний ефект досягається через 12 годин. Значне зниження внутрішньоочного тиску при застосуванні одноразової дози може зберігатися протягом більш ніж 24 години.
Вторинна фармакологія. Травопрост значно збільшував приплив крові до диска зорового нерва у кролів після 7 днів місцевого застосування в око (1,4 мікрограма один раз на добу).
Дослідження щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводили.
Травінор може поступово змінювати колір очей за рахунок збільшення кількості меланосом (пігментних гранул) у меланоцитах. Перед початком лікування пацієнти повинні бути проінформовані щодо можливості необоротної зміни кольору очей. Лікування одного ока може призвести до необоротної гетерохромії.

4) Дорзопт плюс.
Дві діючі речовини: дорзоламід, тимолол.
1 мл крапель очних, розчину, містить 20 мг дорзоламіду у вигляді 22,26 мг дорзоламіду гідрохлориду і 5 мг тимололу у вигляді 6,84 мг тимололу малеату.
Дорзоламіду гідрохлорид є потужним інгібітором карбоангідрази ІІ типу. Інгібування карбоангідрази міліарного тіла призводить до зниження секреції внутрішньоочної рідини за рахунок уповільнення утворення бікарбонатних іонів, що, зі свого боку, призводить до зниження транспортування натрію та рідини.
Тимололу малеат є неселективним блокатором бета-адренергічних рецепторів. Точний механізм дії тимололу, що проявляється у зменшенні внутрішньоочного тиску, до цього часу невідомий. Флуориметричні та тонографічні дослідження свідчать про те, що ефект тимололу зумовлений зменшенням секреції гуморальної рідини. Крім того, тимолол може посилювати відтік вологи. Тимолол мені так лупанув по серцю, що воно стало боліти щоденно. Звісно, що досвідчена лікарка про таку чи іншу побочку мене не попереджала.

5) Монопрост.
Одна діюча речовина: Латанопрост.
Діюча речовина латанопрост, аналог простагландину F2α, є селективним агоністом простаноїдного рецептора FP, який знижує внутрішньоочний тиск шляхом збільшення відтоку водянистої вологи. Зниження внутрішньоочного тиску у людини починається приблизно через 3–4 години після введення препарату, а максимальний ефект досягається через 8–12 годин. Гіпотензивна дія триває протягом щонайменше 24 годин.
Препарат є ефективним як монотерапія. Крім того, латанопрост ефективний у комбінації з бета-адреноблокаторами (тимолол). Це той, що на серце ВПЛИВАЄ.
Латанопрост не впливає значним чином на продукування внутрішньоочної рідини. Не було виявлено жодного впливу латанопросту на гематоофтальмологічний бар’єр.
Доведено, що латанопрост у терапевтичних дозах не чинить фармакологічної дії на серцево-судинну і дихальну системи.
Замінив Монопрост на АКІСТАН.
Акістан краплі оч., р-н 50 мкг/мл по 2.5 мл №1.
Справа у тому, що хоча діюча речовина однакова, но на 11.03.25 вартість Акістан Ціни в Києві
від 185.30 до 230.37 грн, а виробник — Австрія. А ось Монопрост Ціни в Києві від 436.30 до 523.60 грн, а виробник — Франція. Вдвічі дорожче (

6) Азопт (бельгійський, замінив на Бризаль фармаковський, бо на 30% дешевші).
Діюча речовина: бринзоламід.
1 мл препарату містить бринзоламіду у перерахуванні на 100 % суху речовину 10 мг.
Карбоангідраза (КА) – це фермент, виявлений у багатьох тканинах організму людини, у тому числі і в тканинах ока. Карбоангідраза каталізує оборотну реакцію гідратації діоксиду вуглецю та дегідратації вугільної кислоти.
Пригнічення карбоангідрази у циліарному тілі ока знижує секрецію внутрішньоочної рідини, головним чином уповільнюючи утворення іонів бікарбонату з подальшим зменшенням транспорту натрію та рідини. У результаті відбувається зниження внутрішньоочного тиску (ВОТ), який є головним фактором ризику у патогенезі ураження зорового нерва та втрати поля зору внаслідок глаукоми.
При застосуванні бринзоломіду з аналогом простагландинів травопростом у складі комбінованої терапії був вивчений ефект зниження ВОТ. Після застосування травопросту протягом 4 тижнів пацієнти з ВОТ ≥ 19 мм рт. ст. додатково рандомізовано отримували бринзоламід або тимолол. Спостерігалося додаткове зниження добового значення середнього ВОТ від 3,2 до 3,4 мм рт. ст. у групі, де застосовували бринзоламід, та від 3,2 до 4,2 мм рт. ст. у групі, де застосовували тимолол. У групах застосування бринзоламід-травопрост найчастіше спостерігалися офтальмологічні побічні реакції легкого ступеня, що головним чином пов’язані з ознаками місцевого подразнення. Побічні ефекти були помірними та загалом не впливали на рішення про припинення участі в дослідженні (див. також розділ «Побічні реакції»).

А що зараз?
Акістан та Брізаль по інструкції. Через неділю перевірю ВОТ. Лише тоді буде щось зрозуміло.

Далі — буде!

© К.І.В., 2025


Ваш комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Питание
Красная рыба… Осторожность не помешает!

Красная рыба… Осторожность не помешает!

Написав о кижуче, одном из видов красной рыбки, мне стала интересна ситуация с такой рыбой вообще и поэтому...

Красная рыба… Какие же мы лохи )))

Красная рыба… Какие же мы лохи )))

Красная рыба и здоровье — синонимы? Стремление человека прожить дольше — естественно и не...